چهارشنبه ٢٦ مهر ١٣٩٦
صفحه اصلی > خبر 
اخبار > استعدادهای استانی در صورت حمایت جدی به چهره‌های‌برتر علمی کشور تبدیل می‌شوند


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده ولی‌فقیه در بوشهر:

استعدادهای استانی در صورت حمایت جدی به چهره‌های‌برتر علمی کشور تبدیل می‌شوند

آیت‌الله صفایی‌بوشهری با اشاره به لزوم نهادینه‌شدن فرهنگ نخبه‌پروری اظهار داشت: استعدادهای بسیاری در استان وجود دارد که در صورت حمایت جدی و مداوم می‌توانند به چهره‌های‌برتر علمی کشور تبدیل شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛‌ پروفسور محمود مشفقیان و دکتر رضا آذین با نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر و امام‌جمعه بوشهر دیدار کردند.

در این نشست، حضرت آیت‌الله صفایی‌بوشهری؛ نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر و امام‌جمعه بوشهر با تقدیر از حمایت‌های پروفسور مشفقیان از مستعدان‌برتر بوشهر، گفت: این اقدام نشان‌دهندۀ پایبندی به ریشه و عرق به وطن است.

وی جایزۀ مشفیقان را یکی از نمونه‌های موفق در حمایت از مستعدان‌برتر بومی دانست و افزود: این قبیل اقدامات زمینه را برای تراکم بیشتر نخبگانی آماده می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به لزوم نهادینه‌شدن فرهنگ نخبه‌پروری در استان بوشهر، اظهار داشت: استعدادهای بسیاری در استان وجود دارد که در صورت حمایت جدی و مداوم می‌توانند به چهره‌های‌برتر علمی کشور تبدیل شوند. از سوی دیگر استعدادهای‌برتر در سنین کودکی نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرند.

امام‌جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: فعالیت علمی، کاری پیچیده و زمان‌بر است که در مسیر آن چالش‌های زیادی وجود دارد. بنابراین صبر و حمایت مداوم یک ضرورت است.

وی با اشاره به لزوم بکارگیری نیروهای بومی، افزود: در حوزۀ نیروگاه‌ها، اکثر مدیران و تکنسین‌ها غیربومی‌اند و غالب نیروهای فنی نفت و گاز نیز غیربوشهری هستند. روند باید بگونه‌ای باشد که نیروهای بومی مدیریت دانش‌ هسته‌ای و انرژی استان را مدیریت کنند، به کروسی‌های بین‌المللی برسند و در روند پیشرفت کشور تأثیرگذار باشند.

 در این دیدار، رضا آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر نیز درباره طرح امیدآفرین جایزۀ علمی پروفسور مشفقیان، گفت: امسال دومین مرحله این جایزه با حمایت پروفسور مشفقیان برگزار شد و 5 دانشجوی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری دانشگاه خلیج فارس در حوزه مهندسی‌شیمی موفق به دریافت آن شدند.

آذین در پایان یادآور شد: دو جایزه علمی دیگر از سال 96 در حوزه علوم ‌انسانی و پزشکی به نام پروفسور حمیدی و پروفسور نبی‌پو،ر دو تن از نخبگان استان بوشهر اجرایی خواهد شد.

 

 


١٤:٤٦ - 1395/10/22    /    شماره : ٢٠٧٥٩    /    تعداد نمایش : ١٠٢٠خروج
بنیاد نخبگان استانها
سامانه ثریا

پیوندها
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد - نسخه قدیمی
آدرس: خيابان آزادي- بين خيابان نواب و رودكي- جنب كوچه طاهرنيا- پلاك 209 تلفن: 63478000 - 09601