چهارشنبه ٢٦ مهر ١٣٩٦
صفحه اصلی > خبر 
اخبار > کارگاه آموزشی «تکنیک‌های ارتقاء سلامت روان» برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

به‌همت بنیاد نخبگان گلستان/

کارگاه آموزشی «تکنیک‌های ارتقاء سلامت روان» برگزار شد

دومین جلسه کارگاه آموزشی «تکنیک‌های ارتقاء سلامت روان» با همکاری معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دومین جلسه کارگاه آموزشی «تکنیک‌های ارتقاء سلامت روان» ویژه مستعدان‌برتر و خانواده‌های آنان با هدف پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی و ارتقاء سطح سلامت روان و کسب مهارت‌های زندگی به همت بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار شد.

در این کارگاه، محمد بروجردی؛ مدرس دانشگاه و کارشناس سلامت‌روان با اشاره به لزوم گسترش سلامت روان در جامعه، گفت: برگزاری این قبیل کارگاه‌ها مهارت‌های لازم را به فرد آموزش می‌دهد تا بتواند تحت هر شرایطی سلامت روان خود را حفظ و عنصری موثر در پیشرفت و تعالی جامعه خود باشد.

وی با بیان اینکه بیماری‌ها و اختلالات روانی هزینه‌های بسیاری بر جامعه تحمیل می‌کند، افزود: سلامت‌ روان در سایۀ آرامش حاصل می‌شود بطوریکه می‌توان ادعا داشت آرامش اولین نشانۀ انسان‌های سالم است؛ چنین افرادی قطعاً می‌توانند حرکتی متعادل در امور زندگی خود داشته باشند.

 

بروجردی در ادامه تصریح کرد: مهمترین عامل جهت عملی‌کردن فرایند ارتقاء سلامت روان، درک واقعیت‌ها به جای تفسیر آنها است چراکه با تفسیر واقعیت‌ها، یک سری بایدها و نبایدها (که به‌عنوان طرحواره شناخته می‌شوند) بوجود می‌آیند که مدیریت فرد بر روان و حتی سلامت آن را به خطر می‌اندازد.

 


١٢:٥٧ - 1395/10/22    /    شماره : ٢٠٧٥٥    /    تعداد نمایش : ٩٧٧خروج
بنیاد نخبگان استانها
سامانه ثریا

پیوندها
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد - نسخه قدیمی
آدرس: خيابان آزادي- بين خيابان نواب و رودكي- جنب كوچه طاهرنيا- پلاك 209 تلفن: 63478000 - 09601