پنج شنبه ٠٢ فروردين ١٣٩٧
صفحه اصلی > تسهیلات و حمایت ها > تسهیلات حج عمره 
تسهیلات حج عمره

باسمه تعالی

شرایط استفاده از تسهیلات اعزام به حج عمرهمفرده نخبگان و استعدادهای برتر

ثبت­‌نام اولیه مشمولين جايزه حج عمره بنياد ملي نخبگان متقاضي تشرف به سرزمین وحی در صورت اختصاص سهمیه ویژه نخبگان و استعدادهای برتر مشمول این جایزه در دی ماه هر سال آغاز می­شود و از  متقاضیان محترم باید با مراجعه به درگاه مربوطه در وب‌گاه بنیاد ملی نخبگان و تكميل کاربرگ ثبت‌نام اولیه، آمادگي خود را براي عزيمت به سفر معنوي عمره مفرده و زيارت حرم شريف نبوي (صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه بقيع (علیهم السلام) اعلام دارند و در فرآيند ثبت‌نام باید نکات ذیل باید توجه نمایند:

- ثبت­ نام اولیه به منزله قطعيت اعزام نیست.افرادي مي‌توانند ثبت‌نام نهایی نمايند كه افتخارشان تاييد شده و بر اساس آيين­نامه‌های بنياد ملي نخبگان، جايزه معنوي حج عمره به آنان تعلق گيرد.

- جايزه معنوي حج عمره براي يك بار به مشمولين تعلق مي‌گيرد و عزيزاني كه در سال‌هاي گذشته توفيق تشرف از طریق بنياد ملي نخبگان را داشته‌اند، از ثبت‌نام مجدد خودداري نمايند.

- با توجه به ظرفيت و سهميه اختصاص داده شده، افراد واجد شرايط به ترتيب اولويت سال افتخار، در نوبت تشرف قرار خواهند گرفت.

- ثبت‌نام در دو گروه فردی (تنها) و متاهلی (2 یا 3 نفره) صورت می‌گیرد و هر شخص فقط در یکی از این قسمت‌ها می‌تواند شرکت نماید.

- متقاضیان (واجد شرایط) اعزام متاهلی، فقط می‌توانند برای همسر و یک فرزند بالای دو سال (ملاک تعیین سال، روز اعزام یا پرواز است) در چارچوب شرایط تعیین شده ثبت‌نام کنند. فرزند کمتر از دو سال

- از سوی سازمان حج و زیارت هزینه کامل اعزام یک نفر بزرگ‌سال برای هر سال  به حج عمره (از طریق سهمیه بنیاد ملی نخبگان) تعیین می­شود که کمک هزینه پرداختی برای هر نفر متقاضی مشمول جایزه معنوی عمره، برای افراد شاغل به تحصیل 80 درصد و برای غیر شاغلین به تحصیل 70 درصد مبلغ اعلام شده است که توسط بنیاد ملی نخبگان پرداخت می‌شود.

بنیاد نخبگان استانها
سامانه ثریا

پیوندها
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد - نسخه قدیمی
آدرس: خيابان آزادي- بين خيابان نواب و رودكي- جنب كوچه طاهرنيا- پلاك 209 تلفن: 63478000 - 09601