دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > جستجو 
اخبار > کارگاه آموزشی «مدیریت زمان و برنامه‌ریزی» برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

در اراک/

کارگاه آموزشی «مدیریت زمان و برنامه‌ریزی» برگزار شد

کارگاه آموزشی «مدیریت زمان و برنامه‌ریزی» با همکاری بنیاد نخبگان استان مرکزی و دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کارگاه آموزشی مدیریت زمان و برنامه‌ریزی با همکاری بنیاد نخبگان استان مرکزی و دانشگاه صنعتی اراک، با حضور سرآمدان، اساتید و مستعدان‌برتر استان برگزار شد.

در این کارگاه، منصور عبدی؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه اراک و رئیس‌سازمان نظام مشاوره و روانشناسی استان مرکزی ضمن تعریف زمان و مدیریت آن، بر اهمیت و ضرورت برنامه‌ریزی تاکید کرد.

وی به عوامل موفقیت اشاره کرد و گفت: استعداد یکی از ملزومات موفقیت است اما باید دانست، تنها عامل نیست؛ به عبارت دیگر، استعداد تنها یکی از عواملی است که می‌تواند فرد را به موفقیت برساند.

عبدی ادامه داد: مهمترین کلیدواژه در مدیریت زمان، «نه» گفتن است. این که باید افراد یاد بگیرند به اموری باعث اختلال در برنامه و مدیریت زمان می‌شود و همچنین به درخواست‌های مداخله‌کننده، «نه» بگویند.

هدف از مدیریت زمان، مراحل مدیریت‌کردن زمان، تعیین اولویت‌ها، تعیین اهداف، ترسیم جدول‌کاری، بررسی مشکل یا موضوعات خسته‌کننده، استفاده از «زمان انتظار» برای مطالعه، نوشتن برنامه روزانه، ارزیابی مداوم برنامه‌ها، تقسیم وظایف به قسمت‌های کوچکتر، بررسی عواقب به تعویق‌انداختن امور از مهمترین محورهای این کارگاه آموزشی بود.

در پایان کارگاه آموزشی «مدیریت زمان و برنامه‌ریزی»، جلسه پرسش‌ و پاسخ برگزار و مقرر شد در کارگاه‌های بعدی شرکت‌کنندگان نتایج این کارگاه در تغییر سبک‌زندگی و مدیریت‌زمان و نیز برنامه‌ریزی خود را بیان کنند.

 


١٣:١٧ - 1395/12/11    /    شماره : ٢٢٠٢٥    /    تعداد نمایش : ٥٥٠٣خروج
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد - نسخه قدیمی
آدرس: خيابان آزادي- بين خيابان نواب و رودكي- جنب كوچه طاهرنيا- پلاك 209 تلفن: 63478000 - 09601